Genel İngilizce

KİMLER KATILABİLİR

İngilizce öğrenmek, ingilizce bilgisini geliştirmek isteyen tüm bireyler programımızdan yararlanabilmektedir. İngiliz Kültür Derneği Dil Okullarında gireceğiniz sözlü seviye tespit sınavından sonra, seviyenize uygun ve 12 kişilik  olan gruplarımıza yerleştirilerek dil eğitiminize devam edebilirsiniz.
 
British Culture; İngilizce Dil eğitiminde Avrupa Konseyi tarafından hazırlanmış, amacı dil eğitimini tüm ülkelerde standart hale getirmek olan AVRUPA DİL PASAPORTU’nu kullanmaktadır.

SEVİYE TANIMLARI

A1  Kişinin İngilizce bilgisi çok azdır yada hiç bulunmamaktadır; gramer bilgisi çok sınırlıdır.
A2  Kişi, ilgileri ve günlük eylemleri konusunda konuşup, temel gramer yapılarını kullanabilmekte, basit iletileri, yönerge ve yönlendirmeleri anlayabilmektedir.
B1  Kişi temel durum ve olayları anlayabilmekte ancak sınırlı üretsel yada yaratıcı kapasiteye sahip olmaktadır.
B2  Kişi genel ifadelere, günlük durumlara vakıf ancak sınırlı bir ifade ve tarza sahiptir.Belirli konularda yazma ve okuma becerisi bulunmaktadır.
C1  Kişi birçok yapıyı,alan ve ifadeyi oldukça iyi tanımakta, yüksek seviyede bir gramer bilgisine sahip durumdadır.Belirli konularda yazma ve okuma becerisi bulunmaktadır. 
C2 Kişi kelime ve yapı bilgisine hakim, iletişimsel beceriye sahiptir. Hemen hemen tüm yazılı metinleri anlayabilmekte ve az hata yaparak kendisini ifade
edebilmektedir.

AVRUPA DİL PORTFOLYOSUNA GÖRE BECERİ TABLOSU

Avrupa Dil Portfolyosu' nda 6 dil düzeyi (A1,A2,B1,B2,C1,C2) bulunmaktadır. Aşağıdaki çizelge "Küresel Ölçek" (Global Scale) olarak adlandırılır.

Bosna Hersek Mah. Osmanlı Cad. No:14/1 Selçuklu / Konya
(Bosna Oval Çarşı)


0332 351 11 77


bosna@ingilizkultur.com